Aslıhan Malbora, O Ses Türkiye yılbaşı özel tanıtımı ardından gündeme geldi. En son Darmaduman dizisinin kadrosunda yer alan Aslıhan Malbora, dizideki rol arkadaşı Aytaç Şaşmaz ile karşılıklı şarkı söyleyecek. Peki, Aslıhan Malbora kimdir, kaç yaşında?

Aslıhan Malbora 27 Mart 1995 tarihinde Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini Afyonkarahisar’da tamamladı. Yükseköğrenimine devam etmek için 2012 yılında İstanbul’a giderek İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda ve Kimya Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gördü. Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında oyunculuk eğitimi almaya başladı. Akademi 35.5 Sanat Evi’nde bir yıl temel oyunculuk, hareket ve sahne dersleri aldı.

Oyunculuğa 2017 yılında yayımlanan Seven Ne Yapmaz dizisinde canlandırdığı Zeynep rolü ile başladı.

Kalbimin Sultanı (2018) Saliha Sultan karakterini, Her Yerde Sen (2019) dizisinde Ayda, Gel Dese Aşk dizisinde Derin rollerini canlandırdı. Daha sonra, Üç Kuruş (2021) dizisinde Leyla Çaka rolünde oynadı. Son olarak ise, Darmaduman dizisinde Ece Servet karakterini canlandırdı.

Televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde rol aldı. Aile Hükûmeti (2020) adlı komedi filminde Zeynep karakterini canlandırdı.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir